Czy lepiej wybrać się do dentysty na NFZ, a może prywatnie? Narodowy Fundusz Zdrowia pozwala osobom ubezpieczonym na korzystanie z leczenia stomatologicznego we współpracujących z NFZ gabinetach.
Dentysta wykonuje wtedy procedury nieodpłatnie.
Niestety, głównym minusem jest mocno zawężony koszyk świadczeń i niższa jakość stosowanych materiałów. Przykładowo, na NFZ nie można wyleczyć kanałowo tylnych zębów przedtrzonowych i trzonowych.
Także nie wykonamy nowocześniejszych protez. Natomiast prywatny stomatolog może zaproponować pacjentom znacznie szerszą gamę usług. Stosowane przez niego nowoczesne narzędzia i materiały także zapewniają lepsze efekty leczenia.Dodatkowym plusem jest brak długich kolejek do skorzystania z usług. Głównym minusem prywatnego leczenia stomatologicznego są koszty.
Podstawa to regularnie odwiedzany gabinet dentystyczny.
W trosce o zdrowie swoich zębów warto wybrać renomowany gabinet gdzie profesjonalny dentysta wykona swoją pracę jak należy. Aby mieć kompleksową opiekę dentystyczną warto wybrać centrum dentystyczne w którym to świadczone są usługi z wielu dziedzin stomatologii: stomatologii dziecięcej, zachowawczej, endodoncji, protetyki, chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, implantologii, ozonoterapii czy też wybielania zębów. Dentysta w takim centrum stomatologii wykorzystując nowoczesne technologie, sprzęt i materiały jednocześnie edukuje pacjenta od najmłodszych lat kładąc nacisk na higienę, edukację i profilaktykę. Takie kompleksowe centra stomatologiczne w swojej ofercie posiadają również świadczenie usług w dni świąteczne będąc jednocześnie pogotowiem w nagłych sytuacjach związanych z bólem zęba. Takie dbanie o to aby pacjent nie musiał czekać długo na wizytę i nie cierpiał to najwyższa troska o klienta.Stomatologia dziecięca jest jedną z wielu specjalności, dotyczących stomatologii. Jest też znana pod inną nazwą, a mianowicie pedodoncja. Stomatologia dziecięca, lub jak kto woli pedodoncja, zasługuje na miano osobnej specjalizacji, ponieważ budowa zębów i całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym jest inna.Można wyróżnić aż dziewięć specjalności w ramach stomatologii, z których każda posiada cechy ją wyróżniające.
Jedną ze specjalności jest chirurgia stomatologiczna, później można wyróżnić chirurgię szczękowo-twarzową.
Obydwie te specjalności dotyczą stomatologii oraz chirurgii.Innymi specjalnościami, tym razem typowo stomatologicznymi, są ortodoncja oraz periodontologia.
Kolejnymi specjalnościami są protetyka stomatologiczna, stomatologia dziecięca, zwana pedodoncją, oraz stomatologia zachowawcza z endodoncją.
Ostatnie dwie specjalności, które zahaczają o stomatologię, są znane jako zdrowie publiczne oraz epidemiologia.