Ze względu na ryzyko uszkodzenia rękawiczek, zespół chirurgiczny musi dokładnie umyć ręce, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, jeśli ich ciągłość zostanie przerwana6.Nawet przy używaniu rękawiczek podczas kontaktu z pacjentem, brak zwykłego mycia rąk (wodą z mydłem) po ich zdjęciu, nie zapewnia całkowitej ochrony wystarczającej np. do spożywania pokarmów7.
Mogą ich wyszukiwać na stronach internetowych prowadzonych przez producentów leków oraz w specjalnych informatorach przygotowywanych dla właścicieli przychodni.
O tym, jakie artykuły medyczne należą do najlepszych będą mogli dowiedzieć się podczas szkoleń organizowanych przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia.Typowy defibrylator składa się z dwóch elektrod oraz jednostki centralnej.Jednostka centralna, zależnie od producenta oraz klasy urządzenia, może znacznie różnić się wyglądem oraz funkcjami: wielofunkcyjne defibrylatory z dużymi wyświetlaczami, umożliwiającymi odczytywanie przez zespół ratunkowy kolejnych parametrów mierzonych przez urządzenie (EKG, temperatura ciała, ciśnienie tętnicze, saturacja, itp.); defibrylatory posiadające wyświetlacz jedynie w celu wyświetlenia zapisu EKG; defibrylatory typu AED ? przeznaczone do użytku ratującego, posiadającego jedynie elementarne przeszkolenie. AED sam analizuje EKG poszkodowanego i wykrywa, kiedy defibrylacja jest wskazana. Najnowsze urządzenia wykorzystują metodę dwufazową, która automatycznie dopasowuje parametry wstrząsu do potrzeb pacjenta.
Jeśli pierwszy wstrząs nie przywróci akcji serca, urządzenie podaje następne wstrząsy, zgodnie z zaprogramowaną sekwencją (od 150 J do 360 J).
Zwiększa to szanse na uratowanie pacjenta. Urządzenia tego typu posiadają dwa główne typy elektrod: elektrody typu "łyżki", wymagające przyłożenia ich przez ratownika; elektrody przyklejane, nie wymagające innych działań. Okres ważności elektrod to zwykle 12-36 miesięcy.
Okres ważności baterii w urządzeniach AED to 12-60 miesięcy.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator.