Nowością drugiej połowy XXI wieku jest tworzenie hybryd ? autobusów elektrycznych, korzystających głównie z akumulatorów(w opozycji do klasycznych trolejbusów), ale będących w stanie doładować prąd w trakcie jazdy.
?ostatniej mili?Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus#XXI_wiek
Infrastruktura liniowa Osobny artykuł: droga kołowa. Zobacz też: klasy i kategorie dróg w Polsce. Podstawowy podział dróg obejmuje drogi gruntowe i drogi twarde.Inna klasyfikacja zakłada podział na ogólnodostępne na określonych warunkach drogi publiczne oraz drogi niepubliczne (wewnętrzne, prywatne). Oprócz tego wyróżnić można jeszcze trzy podziały dróg publicznych, według następujących kryteriów12: Kryterium funkcji w sieci drogowej13: krajowe ? mogące stanowić również odcinki dróg międzynarodowych wojewódzkie powiatowe gminne lokalne miejskie (ulice) zakładowe Kryterium stopnia dostępności i obsługi przyległego terenu: autostrady ? dostęp do nich jest zapewniony wyłącznie dla pojazdów samochodowych przez węzły na przecięciach z wyselekcjonowanymi drogami publicznymi, ruch bezkolizyjny, zawsze wyposażone we dwie, trwale rozdzielone jezdnie jednokierunkowe drogi ekspresowe ? dostęp zapewniony jest przez węzły, jak i przez skrzyżowania jednopoziomowe, dopuszcza się kolizje, które mogą wystąpić na jednopoziomowych skrzyżowaniach lub przecięciach z niektórymi drogami publicznymi, może być drogą dwu lub jednokierunkową, zależnie od wielkości natężenia ruchu drogi ogólnodostępne (jedno- lub dwujezdniowe) ? wszystkie pozostałe, które można zaliczyć do dróg na podstawie pierwszego kryterium Kryterium kwalifikacji technicznej: klasy I ? autostrady i drogi o podobnych parametrach (np.
międzynarodowe) klasy II ? magistrale przeznaczone wyłącznie dla pojazdów samochodowych klasy III ? drogi jednojezdniowe, ruch mieszany o znaczeniu ogólnokrajowym lub międzynarodowym klasy IV ? ruch mieszany o znaczeniu regionalnym lub wewnątrz-regionalnym klasy V ? drogi lokalne Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_drogowy
Za pośrednictwem Internetu możemy zarezerwować miejsce nie tylko w samolocie czy pociągu, ale także w busie czy autokarze.
W tych ostatnich przypadkach takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla klienta, gdyż w związku z rosnącą liczbą pasażerów niektóre trasy są bardzo oblegane i trudno znaleźć wolne miejsce kupując bilet przed samą podróżą.Rezerwacja online to kwestia kilku minut ? wypełniając specjalny formularz w kilka chwil możemy zająć jedno lub więcej miejsc.
Bardzo często można również zapłacić za pomocą przelewu internetowego ? na pewno to także jest bardzo korzystne dla klienta i dlatego też coraz więcej osób wybiera tą opcję zakupu biletu. .