Z Wiki - układy instalacji solarnych

SMA STP 7000TL-20 SMA STP 7000TL-20
Układy instalacji solarnych Bezpośrednie Układ do podgrzewania wody bez zasobnika Układ do podgrzewania wody z zasobnikiem Pośrednie Układ grawitacyjny Układ pompowyŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Instalacja_solarna

O napromieniowaniu - definicja

Napromieniowanie (ang.

irradiation1) \displaystyle H H - wielkość w fotowoltaice wyrażana w J/m? lub kW?h/m? (global irradiation) składająca się z sumy napromieniowania bezpośredniego (nazywanego często nasłonecznieniem), rozproszonego i odbitego.

Przedstawia energię padającą na jednostkę powierzchni w ciągu określonego czasu (roku, miesiąca, dnia, godziny)2.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Napromieniowanie

Rozwój odnawialnych technologii pozyskiwania energii

W ostatnich kilkunastu latach społeczeństwa są coraz bardziej świadome, że istnieje coraz większa potrzeba korzystania z odnawialnych źródeł energii. Tradycyjne wykorzystywane zasoby do wytwarzania energii elektrycznej powoli się kończą, a wymyślone niegdyś technologie nie pasują do obecnych warunków gospodarczych.

Nic więc dziwnego, że technologie zajmujące się wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii stają się coraz bardziej popularne.

Do takich odnawialnych źródeł należą przede wszystkim wiatr i Słońce, które jest bardzo cennym źródłem energii słonecznej, którą można przetworzyć na prąd.

W wielu krajach powstają specjalne fermy wiatrowe i fotowoltaiczne, dzięki którym całe ośrodki miejskie mogą czerpać energię. .
Dodane: 08-12-2016 21:45

Tagi: sklep fotowoltaika sma

Widok do druku:

SMA STP 7000TL-20