Zastawa stołowa w Wikipedii

naczynia z melaminy
Współcześnie w europejskim kręgu kulturowym każdy ze spożywających posiłek ma do dyspozycji przeznaczone wyłącznie dla niego naczynia i sztućce.

Są to przede wszystkim różnego rodzaju talerze (głębokie do zupy, duże i płytkie do dań głównych, mniejsze na przystawki czy sałatę oraz talerzyki deserowe), naczynia na napoje (kieliszki, szklanki, filiżanki, do codziennego użytku także kubki) oraz sztućce takie jak łyżki, noże i widelce. Prócz tego w skład zastawy stołowej wchodzą naczynia używane do serwowania potraw: wazy, różnego rodzaju półmiski i miski (salaterki i kompotiery).

Do podawania napojów służą karafki i dzbanki. Istnieją także specjalne sztućce używane do nakładania potraw oraz naczynia na dodatki i przyprawy, jak sosjerki, maselniczki, solniczki, octowniki czy musztardniczki.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zastawa_stołowa

Kupno naczyń z melaminy

Naczynia z melaminy wyglądają na nieco grubsze od zwykłych naczyń i zwykle są bogato zdobione.
Produkcja naczyń z melaminy odbywa się według przygotowanych wcześniej wzorów, może być to produkcja masowa lub odbywająca się na konkretne zlecenia.
Są one sprzedawane w wielu sklepach, poza tym można zamawiać ich przywóz na adres zamieszkania lub adres zameldowania.
Ich ceny ustalane są w zależności od wielkości naczyń oraz stopnia ich ozdobności.
Oprócz samych kubków czy talerzy wyrabiane są również sztućce z melaminy, które mogą wchodzić w skład całych zestawów stołowych lub być kupowane osobno.
Dlatego różne zestawy naczyń z melaminy lub poszczególne naczynia stołowe mogą być kupowane na prezenty dla rodziny i znajomych.

Wikipedia o talerzu

naczynia z melaminy
Talerz ? okrągłe naczynie, na ogół mniej (talerze płytkie) lub bardziej (talerze głębokie) wgłębione, służące do podawania potraw.
Talerze są wykonywane z różnych materiałów, najczęściej z ceramiki (porcelana, fajans), metalu, szkła, współcześnie także z tworzyw sztucznych. Talerze bywają bogato zdobione i są niekiedy wykorzystywane jako dekoracja wnętrz.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Talerz.

Widok do druku:

naczynia z melaminy