Oprogramowanie typu niebawem staną się obowiązkiem dosłownie każdej placówki medycznej.

Można już teraz wykupić odpowiednie licencje, jednak z jakiego powodu jest to konieczne.

O tej kwestii w artykule.

E-lekarz

kartoteka pacjentów online kartoteka pacjentów onlineNikt nie lubi kolejek u lekarzy, zwłaszcza specjalistów- czy doczekamy się kiedyś czasów, gdy będzie można zapisać się do takiego lekarza z własnego domu? Wyobraźmy sobie, że wysyłamy tylko dokumentację z istniejącego systemu bazy danych oraz skierowanie generowane elektronicznie i dostajemy na maila informacje o terminie. Piękne prawda? Na szczęście taka przyszłość nie jest specjalnie odległa, a informatyzacja będzie postępowała i wstępowała na coraz szersze pole w naszej codzienności. Jednak jak będzie z realizacją tego w tym konkretnym przypadku; czas pokaże.

Szpital

Szpital ? jedna z najważniejszych jednostek organizacyjnych w systemie opieki zdrowotnej.
W szpitalu udziela się świadczeń zdrowotnych w warunkach zamkniętych.
Najważniejszym zadaniem szpitali jest leczenie pacjentów, ale oprócz tego zajmują się opieką zdrowotną ludzi zdrowych, np.

szpitale położnicze. Przy szpitalu często ulokowane są także przychodnie ambulatoryjne i zakłady diagnostyczne.

W szpitalu pacjent otrzymuje całodobową lub jednodniową opiekę lekarską oraz pielęgniarską.1 Niektóre szpitale, szczególnie szpitale akademickie, zajmują się prowadzeniem dydaktyki przed- i podyplomowej.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szpital

Kartoteka medyczna w formie elektronicznej

Lekarz, aby dobrze wystawić diagnozę musi wiedzieć o pacjencie jak najwięcej i bardzo przydatną rzeczą jest historia choroby oraz cała kartoteka pacjenta.
Bez tych informacji cały proces leczenia może przebiegać dużo wolniej niż powinien i to ze szkodą dla pacjenta właśnie. Takie sytuacje na szczęście zdarzają się rzadko, a będą jeszcze rzadziej kiedy wprowadzone zostaną e-dokumentacje medyczne. Kartoteka każdego pacjenta będzie dostępna w formie elektronicznej, więc nawet jeżeli ta papierowa ulegnie zniszczeniu to zawsze będzie można sięgnąć po tą wirtualną i bez przeszkód poznać historię leczenia danego pacjenta..