rekreacja na świeżym powietrzu

Definicja zjeżdżalni w Wikipedii

Zjeżdżalnia ? urządzenie rekreacyjne działające na zasadzie równi pochyłej, najczęściej montowane są na osiedlowych placach zabaw, w ogrodach jordanowskich i parkach.

Odmianą zjeżdżalni są zjeżdżalnie wodne, zazwyczaj znacznie dłuższe od typowych "osiedlowych" zjeżdżalni, używane w aquaparkach.

Występują też zjeżdżalnie dmuchane.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjeżdżalnia

Gry i zabawy edukacyjne

rekreacja na świeżym powietrzu Coraz bardziej popularnym sposobem na rozwijanie różnych umiejętności naszego dziecka jest wspólna gra, która wymaga pewnego wysiłku intelektualnego od naszej pociechy.
Istnieje mnóstwo gier i zabaw dla dzieci, w których mogą uczestniczyć także dorośli, a które mają bardzo pozytywny wpływ na późniejszy rozwój dziecka.
Trzeba przyznać, że wspólne układanie puzzli czy na przykład gra w statki to idealny sposób na to, aby rozwijać intelektualnie nasze dziecko.

Oczywiście, warto zadbać także o rozwój fizyczny naszej pociechy i korzystać ze sposobów na rekreację na powietrzu ? tutaj dobrym rozwiązaniem będzie na przykład uprawianie sportu z dzieckiem czy gra między innymi w klasy czy w gumę.

Wikipedia i rekreacja

Rekreacja, aktywny wypoczynek (łac. recreo ? odnowić, ożywić) ? forma aktywności umysłowej lub fizycznej podejmowana poza obowiązkami zawodowymi, społecznymi, domowymi i nauką.
Stosowana w celu odpoczynku i rozrywki. W architekturze ? potoczne określenie przestrzeni w budynku szkolnym lub na jego zewnątrz przeznaczone na wypoczynek uczniów w przerwach międzylekcyjnych Przyczynia się ona do rozwoju zainteresowań i osobowości, podwyższenia aktywności fizycznej, rozładowania napięcia nerwowego oraz zapobiega chorobom cywilizacyjnym.

Rekreacja z założenia jest aktywnością dobrowolną.

Jej formy wynikają głównie z typu zainteresowań i miejsca pobytu człowieka.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekreacja.
Dodane: 13-12-2016 09:55

Tagi: zdrowie ruch dzieci gry rekreacja zabawy